Kategoriarkiv: Resultat 2017

Militär snabbmatch 2 juli Hagfors resultat

  Namn Klubb Klass 10sek 8sek 6sek Totalt Std m
Vapengrupp A                
1 Christian Larsson Hagfors-Uddeholms PK A1 164 177 151 492  
                 
1 Roland Pettersson Hagfors-Uddeholms PK A2 193 181 178 552 S
2 Janne Remnér Älvenäs PK A2 179 179 158 516 B
3 Gunnar Björk Hagfors-Uddeholms PK A2 174 164 174 512  
4 Anders Nilsson Älvenäs PK A2 166 163 143 472
               
1 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK A3 187 192 182 561 S
2 Erik Everbrink Hagfors-Uddeholms PK A3 190 185 182 557 S
                 
Vapengrupp B                
1 Roland Pettersson Hagfors-Uddeholms PK B2 176 178 180 534  
2 Maria Bergenheim Älvenäs PK B2 174 162 133 469  
Vapengrupp C                
1 Jeroen van Bussel Hagfors-Uddeholms PK C1 173 154 167 494  
2 Christian Larsson Hagfors-Uddeholms PK C1 167 157 138 462  
                 
1 Maria Bergenheim Älvenäs PK C2 176 176 174 526  
2 Pjotr van Willegen Hagfors-Uddeholms PK C2 176 179 170 525  
3 Janne Remnér Älvenäs PK C2 176 181 163 520  
4 Gunnar Björk Hagfors-Uddeholms PK C2 166 157 173 496  
5 Anders Nilsson Älvenäs PK C2 157 131 120 408  
                 
1 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK C3 189 188 187 564 S
                 
1 Kristina Everbrink Hagfors-Uddeholms PK D2 132 98 115 345  
                 
1 Erik Masth Älvenäs PK 179 186 187 552 B
                 
Vapengrupp R  
1 Roland Pettersson Hagfors-Uddeholms PK R2 189 183 180 552 S
2 Maria Bergenheim Älvenäs PK R2 182 174 169 525  
3 Janne Remnér Älvenäs PK R2 156 167 155 478  
4 Pjotr van Willegen Hagfors-Uddeholms PK R2 161 177 138 476  
                 
1 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK R3 194 191 186 571 S
2 Erik Everbrink Hagfors-Uddeholms PK R3 187 185 155 527  

Kretsmästerskap i Militär snabbmatch Hagfors 6/5 2017

PRELIMINÄR RESULTATLISTA (38 starter)

Vapengrupp A Namn Klubb Klass 10sek 8sek 6sek Totalt Std m
1 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK A3 194 190 187 571 S
2 Erik Everbrink Hagfors-Uddeholms PK A3 195 189 163 547 S
3 Bo Johansson Hagfors-Uddeholms PK A2 173 167 149 489  
4 Roland Pettersson Hagfors-Uddeholms PK A3 147 174 160 481  
5 Stefan Hög Hagfors-Uddeholms PK A3 153 168 138 459  
6 Fredrik Gullberg Hagfors-Uddeholms PK A1 156 155 123 434  
7 Roger Persson Hagfors-Uddeholms PK A1 135 105 136 376  
                 
Vapengrupp B                
1 Anders Nilsson Arvika PK B3 186 175 178 539 B
2 Lars Dahlström Fryksdalens PSK B3 182 182 171 535  
3 Maria Bergenheim Älvenäs PK B2 163 173 159 495  
                 
Vapengrupp C                
1 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK C3 194 186 185 565 S
2 Lars Dahlström Fryksdalens PSK C3 187 184 176 547 S
3 Anders Nilsson Arvika PK C3 189 181 172 542 B
4 Erik Masth Älvenäs PK 177 176 187 540 B
5 Stefan Hög Hagfors-Uddeholms PK C3 181 172 183 536 B
6 Erik Masth Älvenäs PK C3 182 183 165 530 (B)
7 Maria Bergenheim Älvenäs PK C2 176 176 177 529  
8 Janne Remnér Älvenäs PK C2 180 174 174 528  
9 Jeroen van Bussel Hagfors-Uddeholms PK C1 177 174 162 513  
10 Nils-Olov Jansson Älvenäs PK VY 173 174 156 503  
11 Pjotr van Willegen Hagfors-Uddeholms PK C2 182 171 156 509  
12 Tryggve Henriksson Arvika PK C2 182 155 165 502  
13 Fredrik Gullberg Hagfors-Uddeholms PK C1 181 171 149 501  
14 Bo Johansson Hagfors-Uddeholms PK VY 166 165 166 497  
15 Carl-Johan Johansson Filipstads PK VY 174 160 154 488  
16 Andreas Lundberg Filipstads PK C2 170 160 147 477  
17 Anders Nilsson Älvenäs PK C2 132 158 153 443  
18 Kristina Everbrink Hagfors-Uddeholms PK D2 114 128 104 346  
                 
Vapengrupp R                
1 Erik Everbrink Hagfors-Uddeholms PK R3 195 193 187 575 S
2 Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms PK R3 192 193 186 571 S
3 Anders Nilsson Arvika PK R3 191 195 178 564 S
4 Roland Pettersson Hagfors-Uddeholms PK R3 186 181 170 537 B
5 Maria Bergenheim Älvenäs PK R2 172 174 173 519  
6 Lars Dahlström Fryksdalens PSK R3 183 176 137 496  
7 Tryggve Henriksson Arvika PK R2 171 175 127 473  
8 Bo Johansson Hagfors-Uddeholms PK R2 167 151 144 462  
9 Janne Remnér Älvenäs PK R2 145 143 127 415  
10 Pjotr van Willegen Hagfors-Uddeholms PK R2 157 148 101 406  
                 
Lag 1 Hagfors-Uddeholms PK Poäng            
  Johan Nilsson 565 C          
  Stefan Hög 536 C          
  Pjotr van Willegen 509 C          
  Total 1610            
                 
2 Älvenäs PK Poäng            
  Erik Masth 530 C          
  Maria Bergenheim 529 C          
  Janne Remnér 516 C          
  Total 1575            
                 
1 Hagfors-Uddeholms PK Poäng            
  Johan Nilsson 571 A          
  Erik Everbrink 547 A          
  Bo Johansson 489 A          
  Total 1607            
                 
2 Hagfors-Uddeholms PK 2 Poäng            
  Roland Pettersson 481 A          
  Stefan Hög 457 A          
  Fredrik Gullberg 489 A          
  Total 1427            
                 
1 Hagfors-Uddeholms PK Poäng            
  Erik Everbrink 575 R          
  Johan Nilsson 571 R          
  Roland Pettersson 537 R          
  Total 1683            

Vi har även lämnat in två protokoll på Svenska Rekord!

Vapenklass R:

Erik Everbrink 575p  (nuvarande rekord 572p)

Lag Hagfors-Uddeholms PK 1683p (nuvarande rekord 1675p)

Kretsmästare

Vapengrupp A

1. Johan Nilsson, Hagfors-Uddeholms PK

2. Erik Everbrink, Hagfors-Uddeholms PK

3. Bo Johansson, Hagfors-Uddeholms PK

Vapengrupp B

Anders Nilsson, Arvika PK

2. Lars Dahlström, Fryksdalens PK

3. Maria Bergenheim, Älvenäs PK

Vapengrupp C

1. Johan Nilsson, Hagfors-Uddeholms PK

2. Lars Dahlström, Fryksdalens PK

3. Anders Nilsson, Arvika PK

Vapengrupp R

1. Erik Everbrink, Hagfors-Uddeholms PK

2. Johan Nilsson, Hagfors-Uddeholms PK

3. Anders Nilsson, Arvika PK

Vapengrupp CVY

1. Nils-Olov Jansson, Älvenäs PK

2. Bo Johansson, Hagfors-Uddeholms PK

3. Carl-Johan Johansson, Filipstads PK

Vapengrupp CVÄ

1. Erik Masth, Älvenäs PK

Vapengrupp C Dam

1. Kristina Everbrink, Hagfors-Uddeholms PK

Lag som ovan.